Sport

Petrocub pierde și returul cu Ludogoreț, dar va juca în grupele Conference League. FCSB, calificare în grupele Europa League cu un gol marcat în minutele de prelungire

Petrocub - Ludogoreț

Petrocub a fost învinsă în această seară de echipa Ludogoreț în meciul retur din runda play-off al Ligii Europa.

ZFR

Partida de pe stadionul Zimbru s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru oaspeți. În meciul tur în Bulgaria, Ludogoreț s-a impus cu un rezultat de 4-0.

În meciul de la Chișinău. Petrocub a deschis scorul prin reușita lui Vladimir Ambros din minutul 28, dar jucătorii bulgari au răsturnat rezultatul în repriza secundă prin golurile marcate de Spas Delev (78) și Rick (90+3).

Petrocub și-a încheiat evoluția în Liga Europa. În schimb echipa din Hîncești în premieră va evolua în grupele Conference League.

Campioana României, FCSB, a reușit o calificare dramatică în grupele Europa League.

După scorul de 1-1 din turul jucat pe terenul austriecilor de la LASK Linz, jucătorii români au învins cu 1-0 la București, prin golul marcat de Darius Olaru în minutul 90+3 al partidei.