Sport

Radu Albot a fost eliminat în sferturile de finală ale turneului de tenis de categoria challenger din China

Radu Albot

După două victorii înregistrate la competiția de categoria challenger, organizată în China, Radu Albot a părăsit lupta pentru titlu de campion. Tenismenul din Republica Moldova a fost învins în sferturile de finală.

ZFR

Sportivul de pe locul 134 mondial a cedat în fața australianului Christopher O'Connell. Jucătorul cotat cu cele mai mari șanse la obținerea trofeului de la turneul asiatic a câștigat partida, cu rezultatul de 2 la 1 la general. Pentru parcursul bifat la competiția din China, unde a fost considerat al cincilea favorit, Radu Albot va fi recompensat cu 12 puncte în clasamentul general și cu un premiu bănesc în valoare de puțin peste două mii de dolari.