După două săptămâni de vacanță, toți elevii din Republica Moldova au revenit astăzi la studii în cele peste 1.160 de gimnazii și licee.
Cei care au revenit de astăzi au timp până în luna mai să decidă cum vor recupera orele din 9 ianuarie.
Citește și: Scenariu de criză în Chișinău: Elevii ar putea trece la regim online, anunță Ion CebanMinisterul Educației și Cercetării (MEC) a anunțat pe 8 ianuarie că fiecare direcție de învățământ poate decide prelungirea vacanței de iarnă până astăzi, 12 ianuarie 2026, din cauza condițiilor meteo nefavorabile.