Doi bărbați au ajuns după gratii după ce polițiștii au găsit în roata de rezervă a mașinii cu care se deplasau 2 kilograme de droguri, în valoare de peste 800 de mii de lei.
Potrivit poliției, cei doi indivizi, un cetățean străin si unul al R Moldova, comercializau droguri de diferite tipuri prin intermediul aplicației Telegram", dar şi a altor platforme online.
Citește și: Reținuți după o cursă cu poliția: Un cuplu prins cu droguri de peste 2 milioane de leiCei doi traficanți au fost prinși în timpul traversării frontierei de stat prin punctul de trecere Palanca, când intrau în Republica Moldova.