Astăzi, 1 mai, este Ziua Internațională a Muncii, marcată prin diverse manifestații și activități, în întreaga lume. De-a lungul anilor, conotația acestei sărbători s-a schimbat, dar oamenilor oricum le place, pentru că, cel puțin, profită de o zi liberă în plus. Colegul nostru Ion Railean a fost curios să afle ce cred oamenii noștri despre această zi, dedicată muncii, dar în care nu se muncește.
Social
Muncim de nevoie sau pentru că ne place
- publicat de Iuliana Adiaconiței
- miercuri, 1 mai 2024, 16:45
- 12 accesări
Muncim de nevoie sau pentru că ne place
Iuliana Adiaconiței
ReporterAbonează-te la TVR Moldova pe Google News!
Urmărește acumLive
Ultimele știri
Sport
Naționala Moldovei învinge Elveția și pornește cu dreptul la Europenele de Rugby-7
26 iunie 2026, 21:45
Actualitate
Experți: Republica Moldova trebuie să își întărească urgent apărarea
26 iunie 2026, 21:30
Politic