Ion Ceban își mai doreşte un mandat la Primăria Chişinău. El va candida la alegerile locale din partea partidului Mişcarea Alternativa Naţională, formațiune politică pe care o și conduce.
Decizia de a candida a fost luată ieri. Din echipa condusă de Ion Ceban fac parte mai mulți angajați ai Primăriei Chișinău, viceprimari, şefi de Direcţii şi consilieri municipali. Ion Ceban a fost ales primar în 2019, după ce a canidat din partea PSRM. În 5 noiembrie, în Republica Moldova se vor desfășura alegeri locale generale în urma cărora vor fi aleși 898 de primari.