În cele ce urmează, vom cunoaște povestea impresionantă a soților Țăruș.
Parcursul lor începea pe drumuri separate și venind din domenii diferite, dar care, la un moment, s-au unit. El a urmat studii în medicină, iar ea are diplomă de stilist. I-a apropiat pasiunea pentru gătit și dorința de a impresiona oamenii care ştiu să aprecieze gustul adevărat. În reportajul realizat de colega noastră Betty Turculeț, aflăm cum a reușit familia Ţăruş să transforme o pasiune comună într-o carieră de succes.