Patru persoane au fost transportate la spital după un accident rutier produs pe drumul R6, în apropierea satului Mihailovca, raionul Sângerei.
Totul s-a întâmplat după ce un autocamion-cisternă care transporta combustibil a luat foc. Din cauza incendiului, zona a fost acoperită de un fum dens, iar circulația pe traseu a fost restricționată.
Potrivit poliției, doi șoferi au ignorat restricțiile impuse și au încercat să traverseze sectorul afectat de fum. În aceste condiții, un Renault și un Toyota s-au ciocnit.
Citește și: /VIDEO/ Cei doi polițiști răniți într-un accident la Sângerei au decedat la spitalÎn urma impactului, cei doi conducători auto și doi pasageri au fost răniți și transportați la spital pentru îngrijiri medicale. Șoferul autocamionului nu a avut de suferit.
Polițiștii din Sângerei informează că circulația rutieră pe traseul R 6 a fost reluată.