TV Network
Canalele TVR
Actualitate

ASD avertizează asupra unor posibile perturbări ale traficului rutier. Au loc lucrări de reamplasare LEA la podul peste rîul Bâc

post-img
Lucrări pod

Astăzi, în intervalul orar 10:00 – 12:00, vor avea loc lucrări de reamplasare a Liniilor Electrice Aeriene (LEA) de 110 kV, în proximitatea șantierului de reabilitare a podului peste râul Bâc (Etapa II), anunță un comunicat al Administrației de Stat a Drumurilor.

Aceste lucrări sunt necesare în vederea construcției piloților la culeea nr. 2 a podului menționat. În timpul desfășurării lucrărilor, pot apărea perturbări în traficul rutier pe drumul național M1 Frontiera cu România-Leușeni-Chișinău-Dubăsari-frontiera cu Ucraina (proximitatea mun. Chișinău).

În acest sens, pentru a evita posibilele inconveniențe, îndemnăm conducătorii auto să utilizeze căile de comunicație alternative disponibile și să ocolească zona menționată. 

ASD mulțumește  pentru înțelegere și cooperare în menținerea siguranței și fluidității traficului.

author-img_1

Cristian Sava

Reporter