De peste zece ani, țintește obiectivele, la propriu, cât și la figurat. E vorba despre Ana Dulce, prima sportivă din Republica Moldova care s-a remarcat la Campionatul European de Tir și ne va reprezenta țara la Jocurile Olimpice de la Paris. Cum este se obțină performanța la tragerea la tir din pistol cu aer comprimat și cum te ajută acest sport să-ți cizelezi caracterul, aflăm din reportajul realizat de colegul nostru Alexandru Leahu.
-
Emisiuni
Chișinău
București
- Prezentatori
- Evenimente şi Campanii
- Despre noi
- Rapoarte și Transparență
- Contacte
Sport
Ana Dulce, campioană la proba de tir, 10 metri aer comprimat
- publicat de Redacția TVR Moldova
- luni, 20 mai 2024, 15:08
- 41 accesări
video
![author-img_1](https://tvrm-s3.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/superdesk/20220507100552/7352434483c485de10470f99c0f3267b73fb302eb469f9068163e748da6eb69b.png)