O alertă cu bombă a fost înregistrată la Aeroportul Internațional „Eugen Doga” din Chișinău, iar polițiștii de frontieră au intervenit pentru evacuarea pasagerilor și a personalului. În urma incidentului, procedura de înregistrare a fost suspendată, iar unele zboruri ar putea suferi modificări.
Potrivit Poliției de Frontieră, la fața locului intervin subdiviziunile specializate ale Ministerului Afacerilor Interne. Autoritățile nu au oferit deocamdată detalii suplimentare despre natura alertei.
Instituția le recomandă pasagerilor care au zboruri programate astăzi să verifice statutul curselor pe panoul online al aeroportului. Deocamdată, nu este clar când va fi reluată activitatea normală în aeroport.