Oamenii legii au stopat doi șoferi care circulau cu viteză excesivă pe drumurile publice din nordul Republicii Moldova.
În primul caz, șoferul de 37 de ani, locuitor al municiului Bălți, fiind la volanul unui BMW se deplasa cu viteza de 176 km/h, depășind limita cu 86 km/h.
În cel de-al doilea caz, o șoferiță de 38 de ani, locuitoare a satului Cotiujeni din raionul Briceni, fiind la volanul unui Volvo se deplasa cu viteza de 144 km/h, depășind limita admisă cu 54 km/h.
Vă informăm că, de la începutul anului, pe teritoriul țării au avut loc 215 accidente rutiere din cauza soldate cu 29 persoane decedate și 257 traumatizate.
Poliția solicită repetat respectarea limitei de viteză și a regulilor de circulație.