Sport

FOTO. Naționala României începe EURO 2024 cu o victorie uriașă împotriva Ucrainei

Naționala României

Naționala de fotbal a României a învins categoric Ucraina cu scorul de 3-0, în primul meci al Grupei E din cadrul Campionatului European de fotbal.

Susținuți de peste 40 000 de suporteri români aflați în tribunele Allianz Arena din Munchen, fotbaliștii români au deschis scorul prin șutul de la 20 de metri, imparabil,direct la vinclu, reușit de Stanciu.

Gol Stanciu

1-0 a fost rezultatul la pauză, iar repriza a doua a început cu o echipă a României sigură pe ea, care și-a dublat avantajul în minutul 52.

Un nou contraatac – școală cu Denis Drăguș pe post de primadonă, iar Răzvan Marin a prins un șut în forță care a dus scorul la 2-0.

Răzvan Marin

După numai 5 minute s-a făcut 3-0, atunci când Denis Drăguș a înscris din gura porții după un corner.

Drăgușin

România va juca următorul meci la EURO 2024 împotriva Belgiei sâmbătă, 22 iunie, cu începere de la ora 22:00.