De la pasiunea pentru lectură, la o bibliotecă impresionantă. Acest vis a prins contur cu fiecare carte citită. Vorbim despre o tânără din Edineţ, care se înconjoară de cărţi de când se ştie. Acum, împarte aceeaşi pasiune cu urmăritorii săi de pe instagram, unde promovează cărţi. Colega noastră Andreea Iriciuc a ajuns în biblioteca Mirelei Pînzaru şi ne prezintă lumea în care trăieşte această tânără.
-
Emisiuni
Chișinău
București
- Prezentatori
- Evenimente şi Campanii
- Despre noi
- Rapoarte și Transparență
- Contacte
Social
Mirela Pînzaru - o viață printre cărți
- publicat de Redacția TVR Moldova
- sâmbătă, 24 februarie 2024, 13:10
- 61 accesări
video
![author-img_1](https://tvrm-s3.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/superdesk/20220507100552/7352434483c485de10470f99c0f3267b73fb302eb469f9068163e748da6eb69b.png)
Redacția TVR Moldova
ReporterLive
Ultimele știri
Social