SPORT

Sheriff a remizat pe terenul echipei Legia Varşovia în play-off-ul Ligii Europei

post-img

Sheriff Tiraspol a terminat la egalitate, scor 1-1, prima manşă cu Legia Varşovia, din cadrul play-off-ului Ligii Europa, transmite IPN.

Mijlocaşul finlandez Kasper Hamalainen a deschis scorul în minutul 76, dar Sheriff a restabilit egalitatea în minutul 87. Jairo a executat cornerul, iar Cyrille Bayala a înscris cu o lovitură de cap. „Legia şi fosta adversară a noastră, Qarabag, joacă un fotbal asemănător. Vom încerca de această dată să reuşim victoria la Tiraspol”, a declarat la conferinţa de presă antrenorul echipei Sheriff, Roberto Bordin.

Returul Sheriff - Legia va avea loc pe 24 august, la Tiraspol. Campioana Moldovei se poate califica în grupele Ligii Europa şi cu un rezultat alb, 0-0. Sheriff a mai jucat de 3 ori în grupele acestei competiţii.