Victorie importantă pentru vicecampioana României, 2-1 în Israel cu Hapoel Beer Sheva, în Europa League

Vicecampioana României, echipa FCSB, a reuşit o victorie foarte importantă în faţa formaţiei israeliene Hapoel Beer Sheva, cu scorul de 2-1 (0-0), joi seara, pe Stadionul Turner din Beer Sheva în Grupa G a Europa League la fotbal, relatează Agerpres.

FCSB a avut noroc joi seara, pe terenul lui Hapoel Be'er Sheva. În minutul 89, când avea 2-1 şi israelienii forţau în speranţa că vor marca golul egalării.

Golurile FCSB au fost înscrise de Gnohere '70, '75. Gnohere intrase pe teren în minutul 69.

Pentru gazde a marcat Cuenca '87.

0-1: Gnohere a deschis scorul din 12 metri, după o pasă de la Filipe Teixeira.

0-2: Acelaşi Gnohere a marcat cu capul din şase metri, după o pasă de la Budescu.

1-2: Cuenca a stabilit scorul final cu un şut din opt metri, profitând de neatenţia apărării FCSB.

În minutul 17, Melikson a trimis mingea în poarta apărată de Niţă, dar se afla în poziţie de ofsaid, astfel că golul nu a fost validat.