SPORT

Speranţa a obţinut prima victorie a stagiunii

post-img

Speranţa a învins-o în deplasare pe Zimbru, cu 2-0, în cadrul etapei a treia din Divizia Naţională. Ambele goluri au fost marcate din penalty, transmite IPN.

Mai întâi a punctat Maxim Iurcu, în minutul 19, iar Constantin Sandu a dublat avantajul în minutul 78.

Antrenorul clubului Zimbru, Sorin Colceag, a recunoscut, la conferinţa de presă, că echipa trece prin momente dificile. „E păcat că s-a ajuns aici. Sperăm că se vor găsi soluţii. A trecut o lună jumătate de când ne-am întâlnit şi am discutat, şi atunci toată lumea era sub deviza „Zimbru nu moare", dar, din câte văd eu, acum nici nu se interesează dacă trăieşte Zimbru. Sper că lucrurile se vor schimba cumva spre bine”, a menţionat Sorin Colceag.

Astăzi, în cadrul etapei a treia din Divizia Naţională, se vor disputa partidele Dinamo-Auto - Sheriff şi Milsami - Petrocub.