Spectacol de zile mari în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor

Aseară s-a disputat prima manşă a sferturilor de finală din Liga Campionilor. Meciul vedetă a fost cel dintre Bayern Munchen şi Real Madrid, scor 1-2. Cealaltă partidă a serii a fost Atletico Madrid - Leicester 1-0, spaniolii câştigând dintr-o lovitură de pedeapsă inventată.

În partida de la Munchen, Bayern a deschis scorul în minutul 25 prin Arturo Vidal, însă Real a reuşit să întoarcă rezultatul în repriza secundă.

Cristiano Ronaldo a egalat în minutul 47, iar peste o jumătate de oră şi-a trecut în cont dubla şi a adus victoria echipei sale.

Într-un alt meci al serii, Atletico Madrid a învins pe teren propriu Leicester City cu 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Antoine Griezmann.

Partida Borussia Dortmund - AS Monaco, amânată cu o zi din cauza atacului cu explozibil asupra autocarului echipei germane, s-a jucat aseară. Nemţii au fost învinşi cu scorul de 2-3 pe teren propriu.

Meciurile retur din faza sferturilor de finală ale Ligii Campionilor se vor juca săptămâna viitoare.