Sheriff Tiraspol a obţinut a 10-a victorie consecutivă în Divizia Naţională

Sheriff se îndreaptă spre al 16-lea titlu de campioană. Echipa tiraspoleană a trecut cu 3-1 de Petrocub şi a ajuns la zece victorii consecutive în Divizia Naţională, transmite IPN.

Mugosa a deschis scorul în minutul 19, dintr-un penalty, iar Da Silva a stabilit scorul pauzei în minutul 37. Balima a marcat primul său gol al stagiunii în minutul 54, cu un şut superb, iar golul de onoare al oaspeţilor a fost înscris de Ambros.

Sheriff se menţine la patru puncte distanţă de Milsami, care a învins-o la limită pe Zimbru, cu 1-0. Singurul gol a fost marcat de Alexandru Antoniuc, în minutul 72. Cu acelaşi scor s-a încheiat şi partida dintre Sfântul Gheorghe şi Dinamo-Auto. Gazdele din Suruceni au jubilat în penultimul minut de joc, graţie golului marcat de Alexandru Maxim.

La Hînceşti, Speranţa şi Dacia s-au despărţit nedecis, scor 0-0, iar Zaria Bălţi a urcat pe locul 4, după 3-0 cu Spicul. Golurile au fost marcate în repriza secundă, prin Golovatenco, Raţă şi Bruno.