Sheriff învinge Zimbru cu un scor categoric

Sheriff a surclasat-o pe Zimbru, cu 3-0, în derby-ul etapei a doua din Divizia Naţională, transmite IPN.

Camerunezul Robert Tambe, împrumutat de la CFR Cluj, a reuşit o dublă în prima repriză. Brazilianul Leandro Ribeiro a stabilit scorul final în minutul 51. „Sheriff poate fi învins doar dacă joacă prost. Noi nu am putut face faţă pentru că avem un lot foarte tânăr”, a declarat la conferinţa de presă antrenorul echipei Zimbru, Sorin Colceag.

La Orhei, Speranţa şi Sfîntul Gheorghe s-au despărţit la egalitate, scor 2-2. Speranţa a condus de fiecare dată după golurile marcate de Ion Dragan, dar oaspeţii au egalat prin Alexandru Boiciuc (penalty) şi Andrei Novicov.

Pentru astăzi sunt programate partidele Codru - Milsami şi Petrocub - Dinamo-Auto.