Real Madrid şi Liverpool, primele echipe calificate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Real Madrid a câştigat şi returul de la Paris (2-1), după 3-1 în prima manşă de pe Bernabeu, calificându-se în sferturile de finală din UEFA Champions League.

Fără Neymar, PSG a suferit în atac, a şi rămas în 10 oameni după eliminarea lui Verratti, sperând la calificarea în sferturile UCL doar după golul lui Cavani, care a egalat pentru gazde, după ce Ronaldo, aflat în mare formă în Europa, deschisese scorul.

Casemiro a lămurit definitiv lucrurile în minutul 80, iar Real s-a calificat la pas mai departe în UCL, notează digisport.ro.

În Anglia, Liverpool nu a mai forţat în returul cu Porto, după ce se impusese clar în Portugalia, 5-0, duelul terminându-se cu un scor alb.