Naţionala Moldovei a pierdut partida cu Irlanda

Naţionala Moldovei nu mai are şanse să evite ultimul loc în grupa D a preliminariilor Campionatului Mondial din 2018. Tricolorii au cedat cu 0-2 la Dublin, în meciul cu selecţionata Irlandei, transmite IPN.

Daryl Murphy a marcat cele două goluri în minutul 2 şi 19. În ultimul minut, Alexandru Gaţcan a fost eliminat şi va rata partida din 9 octombrie cu Austria.

Am început foarte bine meciul. Murphy a reuşit două goluri superbe. Ne aşteaptă un duel extrem de interesant luni contra Ţării Galilor”, a declarat la conferinţa de presă selecţionerul Irlandei, Martin O'Neill.

Luni, 9 octombrie, naţionala Moldovei va încheia campania de calificare la Chişinău contra Austriei. Partida va începe de la ora 21:45.