Naţionala de tineret a început Campionatul European 2021 cu o înfrângere

Naţionala R. Moldova U-21 a început ciclul preliminar pentru Campionatul European din 2021 cu o înfrângere. Elevii lui Sergiu Cleşcenco au fost învinşi în meciul cu Bosnia şi Herţegovina, cu scorul 0-4.

Partida de la Sarajevo a început cu o oră întârziere din cauza zăpezii. Gazdele au deschis scorul în minutul 24, prin Besim Serbecic. Şi-au dublat avantajul până la pauză prin Zinedin Mustedanagic. În repriza secundă, Republica Moldova a mai încasat alte două goluri. Acelaşi Zinedin Mustedanagic a marcat pentru 3-0 în minutul 55, iar Marijan Cavar a stabilit scorul final în minutul 73.

Naţionala de tineret a Republicii Moldova va disputa următoarea partidă pe 11 octombrie, pe teren propriu, cu reprezentativa Ţării Galilor, transmite IPN.