FC Sheriff Tiraspol a obţinut a 10-a victorie consecutivă în Divizia Naţională

FC Sheriff Tiraspol a obţinut a 10-a victorie consecutivă în Divizia Naţională: cu scorul de 3 la 0 cu FC Dinamo-Auto Tiraspol.

Mihail Ghecev a reuşit o dublă, în minutul 6 şi în minutul 58, iar scorul final a fost stabilit de golgheterul campionatului Robert Tambe, în minutul 84, transmite IPN.

FC Zimbru Chişinău a obţinut a doua victorie a stagiunii: 2-1 cu FC Speranţa Nisporeni. Maxim Şoimu a deschis scorul în minutul 25, dar oaspeţii au egalat peste 7 minute (minutul 32), prin camerunezul Fabrice Ambassa. Golul victoriei a fost marcat de Vadim Călugher, în minutul 64.

În celelalte două partide ale etapei a 17-a, s-au înregistrat rezultatele: FC Milsami Orhei - FC Petrocub Hânceşti cu scorul 0-3 şi FC Sfîntul Gheorghe Suruceni - FC Codru Lozova cu scorul 1-0.

În clasament, Sheriff şi-a păstrat avansul de 11 puncte faţă de Sfîntul Gheorghe. Podiumul este completat de Petrocub. Singura echipă care nu a obţinut nicio victorie este nou-promovata Codru.