Egal în favoarea echipei Fotbal Club Steaua Bucureşti

FC Steaua Bucureşti şi CFR Cluj au remizat într-un alt meci direct, iar echipa bucureşteană este mai aproape de titlul de campioană în finalul sezonului din România.

FC Steaua Bucureşti (FCSB) şi CFR Cluj s-au anulat reciproc pentru a patra oară la rând, la capătul unui meci pe muchie de cuţit, de pe Arena Naţională, transmite Digisport. Derby-ul de duminică s-a încheiat cu acelaşi scor 1-1, din celelalte 3 întâlniri de pe parcursul sezonului, iar bucureştenii pot fi consideraţi în mare parte câştigători ai titlului de campioni. Cu 3 etape rămase de jucat din play-off, bucureştenii rămân pe primul loc în clasament, la două puncte peste clujeni.

Damjan Djokovic a înscris primul pentru oaspeţi, deschizând scorul cu o execuţie fenomenală: şut din prima cu stângul, iar lovitura de graţie a venit în primul minut de prelungiri, din partea fundaşului central Bogdan Planic, care a adus egalul pe final de meci.

Etapa viitoare, FCSB joacă la Iaşi, iar CFR Cluj pe teren propriu cu Craiova.