Debut senzaţional pentru Ion Nicolaescu la formaţia DAC Dunajska Streda din Slovacia

Debut senzaţional pentru Ion Nicolaescu la formaţia DAC Dunajska Streda, din Slovacia. Jucătorul naţionalei de fotbal a Republicii Moldova şi-a calificat echipa în turul trei preliminar al Ligii Europei după ce a marcat de două ori în poarta cehilor de la Jablonec.

Nicolaescu a fost introdus pe teren în minutul 78 al partidei, atunci când echipa sa era condusă cu 3-2. Fotbalistul basarabean, a avut nevoie de doar câteva minute pentru a egala şi a duce meciul în prelungiri.

În debutul primei reprize de prelungiri, Nicolaescu a reuşit dubla şi şi-a trecut echipa în avantaj.

Jucătorul selecţionatei noastre a pasat apoi decisiv pentru Eric Davis, care a stabilit scorul final de 5 la 3. DAC Dunajska Streda va juca în turul trei preliminar al Ligi Europei cu gruparea austriacă LASK Linz. Ion Nicolaescu este discipolul clubului de fotbal Zimbru Chişinău. El s-a transferat acum două zile la clubul slovac. Până acum, Nicolaescu a jucat în Belarus la Şahtior Soligorsk şi FC Vitebsk.