Jocurile Olimpice se văd la TVR. Iată programul zilei de vineri, 30 iulie. La TVR MOLDOVA putem vedea transmisiuni directe şi înregistrări ale celor mai spectaculoase competiţii.
Programul poate suferi modificări în funcţie de evoluţia sportivilor români şi de schimbările survenite în desfăşurarea probelor. Vă invităm să urmăriţi zilnic site-ul TVR MOLDOVA şi TVR+ pentru a fi la curent cu transmisiunile şi rezultatele probelor de la Jocurile Olimpice de Vară #Tokyo2020.
***
Programul transmisiunilor la TVR Moldova:
8.15 - 9.45 Handbal grupe – masculin : Franta –Spania, transmisiune directă
10.00 Handbal grupe – feminin: Suedia-Franta, comentatori :Dragos Cojocaru, Cristi
Mindru si Dragos Bocanaciu, înregistrare
11.30 Tenis de masa – feminin, finala – Suedia Franta, comentator :Dragos Cojocaru,
înregistrare
13.00 - 15.00 Atletism, comentator: Monica Bucur, transmisiune directă
15.00 – 15.45 Tenis de masă – masculin, finala, transmisiune directă
17.00 Studio Olimpic, comentator Dragoş Bocanaciu, transmisiune directă, Studioul Chişinău
19.00 Nataţie finale – selecţii, reluare
21.00 Natatie, calificări Popovici, Costea, Canotaj 8+1 finale , Judo, Atletism, finale
(selecţii), Tenis M Djokovic-Zverev - reluări / înregistrări
24.00 - Handbal grupe – masculin: Germania-Norvegia, comentatori : Dragos Cojocaru si
Cristi Mîndru, înregistrare
3.30 - Studio Olimpic, comentator: Dragoş Bocanaciu, transmisiune directă – Studioul Chişinău
4.30-5.54 - Nataţie finale, comentator: Sorin Hobana, transmisiune directă.
***
Programul transmisiunilor la TVR Moldova:
8.15 - 9.45 Handbal grupe – masculin : Franta –Spania, transmisiune directă
10.00 Handbal grupe – feminin: Suedia-Franta, comentatori :Dragos Cojocaru, Cristi
Mindru si Dragos Bocanaciu, înregistrare
11.30 Tenis de masa – feminin, finala – Suedia Franta, comentator :Dragos Cojocaru,
înregistrare
13.00 - 15.00 Atletism, comentator: Monica Bucur, transmisiune directă
15.00 – 15.45 Tenis de masă – masculin, finala, transmisiune directă
17.00 Studio Olimpic, comentator Dragoş Bocanaciu, transmisiune directă, Studioul Chişinău
19.00 Nataţie finale – selecţii, reluare
21.00 Natatie, calificări Popovici, Costea, Canotaj 8+1 finale , Judo, Atletism, finale
(selecţii), Tenis M Djokovic-Zverev - reluări / înregistrări
24.00 - Handbal grupe – masculin: Germania-Norvegia, comentatori : Dragos Cojocaru si
Cristi Mîndru, înregistrare
3.30 - Studio Olimpic, comentator: Dragoş Bocanaciu, transmisiune directă – Studioul Chişinău
4.30-5.54 - Nataţie finale, comentator: Sorin Hobana, transmisiune directă.