PROGRAM 18 Septembrie - 24 Septembrie

Ora Program
07:00

MATINALII (I)

08:00

MATINALII (II)

09:00

POLITICĂ ŞI DELICATEŢURI

Cu Mircea Dinescu Jurnalişti: Ada Ciobanu şi Iulia Ioaniţoaia
Producător Dan Manoliu
10:00

MIC DEJUN CU UN CAMPION


11:00

ÎNTRE CER ŞI MARE

Film documentar.
Ep. 11/14
11:30

EUROPA 360’

12:00

DESTINE CA-N FILME (R)

Ediţia 5/8
13:00

TELEJURNAL MOLDOVA

Transmisiune în direct
13:30

NATURĂ ŞI AVENTURĂ

14:00

TELEJURNAL

15:00

FESTIVALUL NAŢIONAL DE FOLCLOR „STRUGURELE DE AUR 2017”, EDIŢIA XVII

* La fiecare început de septembrie, la Alba Iulia şi Jidvei, are loc Festivalul Naţional de Folclor „Strugurele de Aur” care, anul acesta, a ajuns la cea de-a XVII- a ediţie. Participă tineri interpreţi din toate zonele folclorice ale ţării, tineri aflaţi pe drumul afirmării lor artistice care aduc de acasă cântece transmise din generaţie în generaţie, adevărate bijuterii folclorice, precum şi costume tradiţionale care demonstrează varietatea, frumuseţea şi bogăţia de forme, culoare şi conţinut a patrimoniului cultural material şi imaterial românesc. Concursul se va desfăşura pe doua secţiuni: vocal şi instrumental. Măiestria artistică cu care tinerii noştri interpreţi vor da glas pieselor interpretate va cuceri juriul şi publicul.
In program: tineri intrepreti de muzică populară, concurenti la Festivalul National de Folclor – Strugurele de Aur
- Cătălin Hadabuţ (Sibiu), Alina Antonela Lungu ( Maramureş) , Andrada Betej (Gorj), Alexandru Pop (Ţara Zarandului), Andrei Câmpean (Sălaj), Coralia Costea (Valea Târnavelor), Florin Mihalache (Caraş- Severin), Larisa Lup ( Sibiu), Manuela Bălan (Suceava), Nicolae Balu (Valea Târnavelor), Daniel Ţârlea (Sibiu), Constantin Oancea (Ţara Oltului), Alexandra Antal (Sălaj), Ioan Alexandru Trif (Ţara Moţilor), Ionuţ Cocoş (Ialomiţa), Iulia Vătafu ( Vrancea), Roxana Rozovlean (Banat), Roxana Croitoru (Gorj).
Prezentatori:Roxana Bădescu şi Cezar Firu
Orchestra Ansamblului Jidvei România, dirijor Stelian Stoica
Jurnalisti, Roxana Pletea Popusoi, Carmen Vrabete
Producator Gheorghiţa Nicolae

17:00

OBIECTIV COMUN

Moderator: Sandu Scobioala
Producător: Mariana Afanas
Trnsmisiune în direct
18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

19:00

PUNCTUL PE AZI

Transmisiune în direct
20:00

TELEJURNAL

21:00

ROMANIA 9 (I)

Talk-show
21:55

ROMANIA 9 (II)

Talk-show
22:30

DUELUL PIANELOR (R)

00:00

MUTANT X-SERIAL

EP. 45/66
01:00

OBIECTIV COMUN (R)

Prezentator: Sandu Scobioala
Producător: Marina Afanas
Transmisiune în direct
02:00

PUNCTUL PE AZI (R)

03:00

MUTANT X (R)

SERIAL
04:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

05:00

PROFESIONIŞTII (R)

06:00

DESTINE CA-N FILME (R)

06:55

IMNUL ROMÂNIEI

Ora Program
07:00

MATINALII (I)

08:00

MATINALII (II)

09:00

STAREA NAŢIEI

Emisiune de Dragoş Pătraru
Redactor tv Mihnea Mihăiţă
10:00

MIC DEJUN CU UN CAMPION

11:00

ÎNTRE CER ŞI MARE

Film documentar. Ep. 12/14
11:30

UN DOCTOR PENTRU DUMNEAVOASTRĂ

13:00

TELEJURNAL MOLDOVA

13:30

LA PAS PRIN OLTENIA

14:00

TELEJURNAL

15:00

FESTIVALUL NAŢIONAL DE FOLCLOR „STRUGURELE DE AUR 2017”, EDIŢIA XVII

17:00

OBIECTIV COMUN

Moderator: Sandu Scobioala
Producător: Mariana Afanas
Trnsmisiune în direct
18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

19:00

PUNCTUL PE AZI

Transmisiune în direct
20:00

TELEJURNAL

21:00

ROMÂNIA 9 (I)

22:00

ROMÂNIA 9 (II)

22:30

DUELUL PIANELOR

00:05

MUTANT X-SERIAL

EP. 46/66
01:00

OBIECTIV COMUN (R)

02:00

PUNCTUL PE AZI (R)

03:00

MUTANT X - SERIAL (R)

04:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

05:00

UN DOCTOR PENTRU DUMNEAVOASTRĂ (R)

06:30

LA PAS PRIN OLTENIA (R)

06:55

IMNUL ROMÂNIEI

Ora Program
07:00

MATINALII (I)

08:00

MATINALII (II)

09:00

STAREA NAŢIEI

Emisiune de Dragoş Pătraru
Redactor tv Mihnea Mihăiţă
10:00

MIC DEJUN CU UN CAMPION

11:00

ÎNTRE CER ŞI MARE

Film documentar. Ep. 13/14
11:30

UN DOCTOR PENTRU DUMNEAVOASTRĂ

13:00

TELEJURNAL MOLDOVA

13:30

DRUMURI APROAPE

14:00

TELEJURNAL

15:00

FESTIVALUL NAŢIONAL DE FOLCLOR „STRUGURELE DE AUR 2017”, EDIŢIA XVII

17:00

OBIECTIV COMUN

Moderator: Sandu Scobioala
Producător: Mariana Afanas
Trnsmisiune în direct
18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

19:00

PUNCTUL PE AZI

20:00

TELEJURNAL

21:00

ROMÂNIA 9 (I)

21:55

ROMÂNIA 9 (II)

22:30

CAP DE AFIŞ

Concert Paula Seling & Band
Realizator: Anca Ţoghe
TVR Craiova
00:00

MUTANT X - SERIAL

SERIAL TV
EP. 47/66
01:00

OBIECTIV COMUN (R)

02:00

PUNCTUL PE AZI (R)

03:00

MUTANT X (R)

Srtial TV. Ep. 47/66
04:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

05:00

UN DOCTOR PENTRU DUMNEAVOASTRĂ (R)

06:30

DRUMURI APROAPE (R)

06:55

IMNUL ROMÂNIEI

Ora Program
07:00

MATINALII (I)

08:00

MATINALII (II)

09:00

STAREA NAŢIEI

10:00

MIC DEJUN CU UN CAMPION

11:00

ÎNTRE CER ŞI MARE

Documentar. Ep. 14/14
11:30

UN DOCTOR PENTRU DUMNEAVOASTRĂ

13:00

TELEJURNAL MOLDOVA

13:30

CU TIGAIA ÎN SPATE

14:00

TELEJURNAL

15:00

CÂNTEC ŞI POVESTE

16:15

EXCLUSIV ÎN ROMÂNIA

17:00

OBIECTIV COMUN

Moderator: Sandu Scobioala
Producător: Mariana Afanas
Trnsmisiune în direct
18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

19:00

PUNCTUL PE AZI

Transmisiune în direct
20:00

TELEJURNAL

21:00

ROMÂNIA 9 (I)

21:55

ROMÂNIA 9 (II)

22:30

CRAIOVA METROPOLA CULTURII

00:00

MUTANT X

SERIAL
Ep. 48/66
01:00

OBIECTIV COMUN (R)

02:00

PUNCTUL PE AZI (R)

03:00

MUTANT X (R)

04:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

05:00

UN DOCTOR PENTRU DUMNEAVOASTRĂ (R)

06:30

CU TIGAIA ÎN SPATE (R)

06:55

IMNUL ROMÂNIEI

Ora Program
07:00

MATINALII (I)

08:00

MATINALII (II)

09:00

STAREA NAŢIEI

10:00

MIC DEJUN CU UN CAMPION

11:00

VESTIGII ŞI PATRIMONIU- DOCUMENTAR

11:30

UN DOCTOR PENTRU DUMNEAVOASTRĂ

Moderatori Ana Maria Ghiur,Irninis Miricioiu Sorin Sarbov

Producatori Tv Monica Ancuţa
13:00

TELEJURNAL MOLDOVA

13:30

CAP COMPAS

14:00

TELEJURNAL

15:00

CÂNTEC ŞI POVESTE

16:15

EXCLUSIV ÎN ROMÂNIA

17:00

OBIECTIV COMUN

Moderator: Dana Ciobanu
Producător: Marina Afanas
Transmisiune în direct
18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

19:00

ORIZONT EUROPEAN

Duplex Bucureşti - Chişinău
Transmisiune directă
20:00

TELEJURNAL

21:00

GALA UMORULUI

22:00

LUMEA LUI LELAND

FILM
00:00

GENERAŢIA EU

01:00

OBIECTIV COMUN (R)

02:00

LUMEA LUI LELAND (R)

FILM
04:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

05:00

UN DOCTOR PENTRU DUMNEAVOASTRĂ (R)

06:30

CAP COMPAS (R)

06:55

IMNUL ROMÂNIEI

Ora Program
07:00

DRUMUL LUI LEŞE

08:00

CAP COMPAS

08:30

MIC DEJUN CU UN CAMPION

09:30

M.A.I APROAPE DE TINE

10:00

FERMA

11:00

CA LA MAMA ACASĂ

12:00

IERI, AZI, MÂINE

13:45

DISCOVER ROMANIA

14:00

TELEJURNAL

14:30

ADEVĂRURI DESPRE TRECUT

15:00

ORA REGELUI

16:00

TEATRU NAŢIONAL DE TELEVIZIUNE

Vinovatul
18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

18:30

DUELUL PIANELOR

20:00

TELEJURNAL

21:00

DESTINE CA-N FILME ÎNTRE PRUT ŞI NISTRU

22:00

CORSARUL NEGRU

FILM
00:00

MEMORIALUL DURERII

01:00

ORA REGELUI (R)

02:00

CORSARUL NEGRU (R)

FILM
04:00

CA LA MAMA ACASĂ (R)

05:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

05:30

M.A.I APROAPE DE TINE (R)

06:00

MEMORIALUL DURERII (R)

06:55

IMNUL ROMÂNIEI

Ora Program
07:00

PESCAR HOINAR

07:30

EXCLUSIV ÎN ROMÂNIA

08:10

UNIVERSUL CREDINŢEI

09:30

PRO PATRIA

10:00

ÎN GRĂDINA DANEI

10:35

VIAŢA SATULUI (I)

Prezintă Dana Constantinescu

Producător tv. Cosmin Andrei
11:50

MINUTUL DE AGRICULTURĂ

12:00

VIAŢA SATULUI (II)

13:00

TEZAUR FOLCLORIC

14:00

TELEJURNAL

14:30

ULTIMA EDIŢIE

15:00

POLITICĂ ŞI DELICATEŢURI

16:00

O DATĂ-N VIAŢĂ

18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

18:30

INTERVIURILE TELEJURNAL MOLDOVA

19:00

EDIŢIE SPECIALĂ

Alegeri legislative în Germania
20:00

TELEJURNAL

21:00

LUME ÎA-MĂ-N BRAŢE, EU VIN!

FILM DOCUMENTAR
22:00

TOTUL SE PLĂTEŞTE

FILM
00:00

DEPORTAŢII

01:00

POLITICĂ ŞI DELICATEŢURI (R)

02:00

TOTUL SE PLĂTEŞTE (R)

FILM ROMÂNESC
03:30

PESCAR HOINAR (R)

04:00

GARANTAT 100% (R)

05:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

05:30

INTERVIURILE TELEJURNAL MOLDOVA (R)

06:00

DEPORTAŢII (R)

06:55

IMNUL ROMÂNIEI